ערכי הקיימות | קיימות ואחריות | חזון קיימות- קיימות סביבה

113
0
SHARE

קיימות סביבה

מושג הקיימות הוא מושג בעל חשיבות רבה במיוחד כאשר מדובר בקיימות סביבה אשר יש צורך להבין כיצד ניתן לנהל את הסביבה באופן התקין והנכון ביותר.

התנהלות סביבתית תקינה זוהי התנהלות אשר מעניקה שמירה לסביבה מכל הבחינות האפשריות, במיוחד בפעולות יומיומיות שעל ידם ההתנהלות היא תקינה ונכונה, בין אם זה מיחזור של נייר ופלסטיק, זריקה של קרטונים במיכלים המיועדים להם, שימו חוזר בדברים מסוימים ועוד.

כל הפעולות שלנו כבני אדם הם פעולות אשר השפעתם ישירה על הסביבה, לכן חשוב מאד להקפיד ולשים לב על מה שאנו מבצעים מפני שלכל מעשה ישנה השפעה שלנו וכך קיימות סביבה משתלבת בצורה שהיא הרמונית יותר.

 

קיימות סביבה מתנהלת על ידי כך שהיא פועלת במישור הכלכלי ובמישור הפוליטי.

כאשר רוצים להשפיע על האוכלוסיה שתתנהל על פי דרך אקולוגית אזי יש צורך לחוקק חוקים שונים לשם כך ועל פי אותם חוקים יתנהלו.

תמיד ישנם קבוצות אשר יכולות להתנגד משום שאותם קבוצות הם בעלות אינטרסים משל עצמם, ועל כן קיימות סביבה הוא איננו מהלך פשוט.

 

כאשר ישנה הבנה כיצד מתנהל כל העסק החשוב שטמון בחובת הקיימות ובהתנהלותו אזי מבינים שכלכלה וסביבה הם נושאים אשר יכולים להיות קשורים אחד בשני.

אנו גורמים פעמים רבות נזקים לסביבה, ויש צורך לנסות לנצל את האנרגיה המתחדשת, ואם נדע לנצל את האנרגיה המתחדשת אזי על ידי כך נקטין את כל ההוצאות הכלכליות.

 

ערך איכות הסביבה  וקיימות סביבה עולה על ידי כך שאנו מקיימים פעולות סביבתיות אשר הופכות לנו את מהלך החיים לחיים גבוהים יותר, דבר זה יכול להתבצע על ידי תחילת ביצוע פעולות קטנות ולהמשיך אף לפעולות גדולות בעלות השפעה גדולה.

 

ואכן אלו אשר חיים בסביבה איכותית ובריאה מעניקים לעצמם על ידי כך חיים טובים יותר.

משנה לשנה הרעיונות הולכים וגדלים בכל מה שקשור באיכות וקיימות סביבה.

זה תלוי בצורת הגישה שלנו כלפי החיים, כיצד מבצעים את הפעולות השונות ואם יווצר מצב אשר בו נתקיים על פי דרך זו אזי נחייה בחיים טובים יותר ובריאים יותר, בעלי איכות עבורנו ועבור דור העתיד.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here