עבודות קבלניות | כלל הסיכונים | ביטוח קבלנים – ביטוח עבודות קבלניות

163
0
SHARE

עבודות קבלניות | כלל הסיכונים | ביטוח קבלנים – ביטוח עבודות קבלניות

 

ענף הבניה בארץ מתפתח בעשור האחרון בקצב מהיר. שיפורים בתהליכי בניה וביכולות טכניים בענף הבניה גרמו לעוד ועוד ידיים עובדות בעבודות קבלניות. פרוייקטים של בניה צצים בכל יום כפטריות אחרי הגשם ובכל רחוב, ישוב ועיר ישנם אתרי בניה חדשים בכל רגע נתון. בנוסף, פרויקטים של עבודות קבלנות של שיפוץ מבנים ישנים, חידוש ושימור מבנים תפסו נפח רחב בענף הבניה. כל אלה גרמו לענף לפתוח שעריו לעוד אנשי מקצוע העוסקים בצחום. אם קבלנים ומנהלי בנייה, מהנדסים, וגם פועלים ועובדי בניין, מנהלי עבודה ואנשי תכנון ושטח. עוד ועוד הקצאות הון ותקציבים ממשלתיים ופרטיים עוברים למיזמים גדולים וחשובים בענף הבניה.

עלעובדים בעבודות קבלניות, כגון מנהלי עבודה, מהנדסים וקבלנים, מוטלת אחריות גדולה. אחריות זו כרוכה כמובן גם בסיכונים מתחומים שונים ובכדי להגן על עצמם מומלץ לעובדים אלו לבטח עצמם בביטוח עבודות קבלניות.

ביטוח עבודות קבלניות, יכסה נזקים ברכוש העלולים להפתיע במהלך תהליכי בניה, כגון הרס של מבנה, פגיעה של מבנה במבנה אחר סמוך. חבלות של רכוש, חומרי בניה, חלקי מבנים שנפלו או קרסו ועוד נזקי רכוש שונים.

הפוליסה של ביטוח עבודות קבלניות יכולה לכסות גם נזק או פגיעה גופנית, חבלה או תאונה שנגרמה לאחד הפועלים תוך כדי עבודה. זוהי עבודה פיזית קשה, הכרוכה בסיכונים, לעתים עבודה בגבהים או על יסודות לא יציבים ולא אחת קורות תאונות עבודה באתרים אלו. ביטוח עבודות קבלניות יגן על יזם או מנהל הפרוייקט מפני תביעת נזיקין של אחד מהעובדים בעבודות הקבלניות בפרוייקט.

כיסוי נוסף הוא גם מפני אישביעות רצון של הלקוח מהבניה או מתוצאת העבודה הקבלנית, הכרוך בפירוק ובניה מחדש וגורם לאובדן חומרים ושעות עבודה ולהוצאות נוספות של רכישת חומרים חדשים ועבודה נוספת. לעתים עלול הלקוח לתבוע את יזם או מנהל הפרוייקט על עבודה שנעשתה שלא כראוי או על תאונה שנגרמה כתוצאה מבניה או תכנון לקוי שלה, אז יתן ביטוח עבודות קבלניות כיסוי כלכלי להוצאות המשפטיות .

ביטוח עבודות קבלניות יכסה גם את האפשרויות הללו ויתיר את יזם הבניה בתחושת ביטחון מתחילת פרוייקט הבניה ועד סופו.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here