נופש בארץ – חופשה לכל המשפחה

139
0
SHARE

 

כל משפחה עם ילדים עומדת בפני אותה בעיה כל שנה: שלושת השבועות האחרונים של הקיץ לפני החזרה לגנים ולבתי הספר. כל שנה יש את אותה בעיה: הקייטנות מסתיימות בשבוע הראשון של אוגוסט ואז כל ההורים שותפים לבעיה של איתור פתרון לילדים בשעות היום. לרוב מה שהם עושים זה חלוקה בין חברים של הילדים. כל יום הורה אחר לוקח חופש והוא שומר על כמה ילדים ואז שאר ההורים יכולים לעבוד. היתרון בכך שזה שה"מחיר" שזה עולה לכל הורה הוא יום חופש אחד מאחר סיטואציה של מטפלת לכל השבוע. אבל באיזה שהוא שלב זה נמאס ואז צריך פיתרון אחר. נופש בארץ: זה הפיתרון לסוף הקיץ.

מדובר בחופשה קצרה אשר לא דורשת לוגיסטיקה מסובכת מדיי. אפשר לשכור צימר בצפון המיוחד לנופש בארץ או באחד הקיבוצים בערבה ולנסוע לשם למספר ימים. נופש בארץ יכול להיות יקר מאוד או הוצאה סבירה. צריך פשוט לדעת איך לתכנן אותו נכון. כך למשל- אם נוסעים לנופש בארץ בצפון הארץ צריך לתכנן מראש מה עושים כל יום. למשל: ביום הראשון לקום בשעה שמונה בבוקר ולנסוע לירדן ולעשות פעילות של שיט בקייאקים. הפעילות הזו תהיה עד שעות הצהריים ואז חוזרים לחדר לאכול ולנוח ואחרי הצהריים יוצאים שוב לירדן לטיול רגלי. ביום נוסף נוסעים לצוק מנרה ומטפסים על הצוק ויורדים ואז עולים ברכבל ויורדים. החשיבות בנופש בארץ הוא לתכנן אותו בצורה חכמה כך שתהיה לילדים כל יום פעילות והוא לא ישתעממו.

ככל שמדובר בפעילות פיזית, הפיתרון הוא אפילו יותר פשוט: הם גם עסוקים, הם גם מוציאים אנרגיות והם גם שומרים על הבריאות ולא כל הזמן נמצאים מול הטלוויזיה. בנוסף, נופש בארץ יוצר גיבושים בין בני המשפחה. בימים הרגילים של השנה כל אחד עסוק בענייניו ואין לו זמן לאחרים אבל ברגע שיש נופש משותף של כל בני המשפחה זה גורם לכך שמבלים זמן יחד ויוצרים חוויות יחד אשר מגבשות בין כולם ומחזקות את הקשרים הבין אישיים.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here