מסעדות בתל אביב | ארוחת ערב רומנטית | ארוחה עסקית – מסעדות

151
0
SHARE

מסעדות

בעבר היו מעט מסעדות בארץ. כל מסעדה שנפתחה היתה ייחודית ונהרו אליה מכל קצוות הארץ כדי לאכול את המאכלים המיוחדים שלה או בכדי לחגוג בסעודה טובה יחד עם המשפחה והחברים. כיום המצב שונה. ריבוי המסעדות לא בהכרח מעיד על טיבן. היום צצות מסעדות חדשות כפטריות לאחר הגשם והארץ מלאה במסעדות רבות ושונות שאינן אחידות בהצלחתן הקולינרי.

מסעדות הם עסקים קטנים. ובכל עסק שנפתח יש מי שמוביל את הספינה הזאת קדימה. במסעדות טובות יהיה זה השף שמוביל את המסעדה, מעצב תפריט ומנות מיוחדות וטעימות ומפעיל את המסעדה כאשר המטבח הוא לב המסעדה והצוות עושה את העבודה הרבה הכרוכה בה.

במסעדות רבות כיום המצב אינו כזה כלל. מי שמוביל את המסעדות הן לרב אנשי עסקים או יזמים פרטיים שהחליטו לפתוח עסק וענף המסעדות קסם להם. הם חושבים כי יהיה זה עסק מכניס כלכלית ופותחים מסעדה ללא שום ידע בסיסי בענף המסעדנות. אין שף שמוביל את המטבח, והאוכל אינו לב המסעדה. הם יביאו טבח שיעבוד במטבח אך לרב האוכל אינו זוכה לטאץ' ייחודי והמטבח לא מקבל את הבמה שמגיעה לו. ברב המקרים המסעדות הללו הופכות לחוויה קולינרית בינונית ומטה. לעתים יזמי המסעדות מצליחים ליצור במסעדות משהו אחר. כאשר האוירה ייחודית, והמסעדה הופכת למקום בילוי נפלא, כאנשי עסקים ידעו הם לעשות יחסי ציבור מתאימים וימשכו קהל רב למסעדה, ידעו להביא עיצוב מתאים לחלל המסעדה וליצור אוירה מתאימה לבילוי שתענה על הצרכים של הקהל המקומי.  אך מכיוון שבמסעדה עיקר העניין הוא האוכל, ברב המקרים יקום או יפול דבר על מה שיש בצלחת. אם האוכל לא מספיק טעים ואיכותי, לא יהנה קהל הלקוחות לשלם לחינם. וברב המקרים לא ישוב למסעדות אלה בפעמים הנוספות, אלא יחפש מסעדות חדשות.

בעולם של ריבוי גיוון ועומס מכל דבר, גם ענף המסעדות סובל מבעיות שכאלה. שפים ובעלי מסעדות מהשורה הראשונה מתלוננים לא אחת על זילות של ענף המסעדות ועל רמה ירודה במסעדות חדשות שנפתחות השכם וליל מבלי שיש בסיס לכך.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here