מהו מערוך?

214
0
SHARE

מערוך

מערוך הינו כלי ארוך המשמש בעיקר לשם רידוד בצק. בשני קצותיו מצויים שני מערוכים זעירים המשמשים לרידוד בצק באמצעות יד אחת בלבד.

רוב המערוכים עשויים מעץ, אך חלק מהם עשויים מפלדה, מפלסטיק משיש ומסיליקון. חלק מהמערוכים משמשים לרידוד בצק וחלקם משמשים לעבודות אומנות בחרס, פלסטלינה או בצק משחק. במאמר הזה נתמקד במערוכים המשמשים ליצירת בצק (לא בצק משחק אלא בצק ההופך ללחם בסופו של דבר). ההתעסקות בבצק היא פעולה מהנה וחווייתית. נחמד לראות כיצד החומרים מתחברים לידי עיסה הומוגנית, וללוש את הבצק זו חוויה בפני עצמה. כל אדם שחובב אפיה, יודע שזה קשה וכמעט בלתי אפשרי לעבוד עם בצק כאשר חסרים הכלים לכך. בהכנת הבצק חשוב להביא את הבצק לעובי מסוים ולגרום לו להיות מרודד באופן אחיד. כדי לענות על דרישות אלו, מומלץ לרכוש מערוך איכותי ויעיל.

דברים שחשוב לדעת לפני שקונים מערוך
כדי להפוך מסת בצק גדולה לבצק מרודד המשמש להכנת פאי, פשטידה, עוגה וכדומה, יש צורך לשטח אותו באמצעות מערוך. למרות שניתן לרדד בצק כמעט עם כל חפץ שהוא, רידודים איכותיים לרוב נעשים באמצעות מערוכים כבדים. רידוד איכותי הופך את כל מסת הבצק לדקיקה יותר, לא משאיר גומות במרכז ובצדדים ובעיקר – מקנה לבצק כולו מראה אחיד.
סוגי המערוכים השונים נבדלים זה מזה באיכות הרידוד. מערוכים כבדים ועבים מתאימים לבצק קל, דוגמת בצק עלים ובצק שמרים. מערוכים דקים וארוכים לעומת זאת, מתאימים למאפים דקים יותר כגון שטרודל או פסטה. בנוסף, יש מערוכים מסוימים (לרוב מערוכי נירוסטה או פלסטיק) שניתן למלא את החלל שלהם במים קרים. מערוכים אלו מיועדים לבצק פריך.
לפני קניית מערוך מומלץ לבחון את ביצועיו. רצוי לגלגל אותו על הדלפק בגובה העיניים כדי לבדוק שהוא שלם ותקין ואין בו חריצים. כלי עם חריצים או שאינו מאוזן לא ירדד באופן אחיד ושווה.
לפני תחילת רידוד הבצק, רצוי לעבור על המערוך בקמח. הקמח ימנע מהבצק להדבק וכך יקל על פעולת הרידוד.
לאחר האיבוק, ניתן להתחיל ולרדד קדימה ואחורה עד לקבלת מרקם דקיק ואחיד של הבצק. חשוב מאוד להימנע משריית המערוך במים כדי לנקותו- פעולה זו הורסת אותו. כתחליף, מומלץ לנקות אותו באמצעות מברשת או מטלית יבשה.
לסיכום, רידוד בצק היא פעולה מהנה, וניתן לייעל אותה פי כמה באמצעות מערוך מתאים.

SHARE
Previous article
Next articleמאזדה 3 | מאזדה 6

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here