טיולים אחרי צבא

191
0
SHARE

טיולים אחרי צבא

הרבה צעירים עושים טיולים אחרי צבא, בעיקר למזרח הרחוק או לדרום אמריקה. לאן כדאי לכם לטוס? כמה זה יעלה לכם? ואילו סידורים צריך לעשות לפני שמזמינים את הטיסה? הנה כל הפרטים.

הצבא הוא אחת התקופות השוחקות ביותר בחייו של כל אדם מן השורה. השירות הצבאי נמשך בין שנתיים לנשים ל 3 שנים לגברים, ולפעמים אף יותר אם יוצאים לקצונה או נשארים בקבע. אחרי תקופה שכזו, שבה (חיילים בשירות סדיר) מרוויחים מעט מאוד כסף עבור עבודה ב"משרה מלאה", טיולים ארוכים לתקופה של חודש ויותר הם דבר נפוץ בקרב הצעירים שמשתחררים מהשירות הצבאי, לפני לימודי תואר ראשון.

לאן כדאי לטוס?

היעדים הפופולאריים ביותר לטיול אחרי צבא הם המזרח הרחוק ודרום אמריקה. אלו הם יעדים שמציעים לצעירים טיולים מלאי הרפתקאות והיכרות מעמיקה עם תרבויות שכמעט ואין מגע איתן כלל בעולם המערבי. הסיבה למשיכה ליעדים האלו בקרב משוחררים מהצבא היא התזמון- אין זמן טוב יותר מאשר סיום השירות הצבאי כדי לצאת לטיול ארוך; אחרי שייכנסו למכללה או לאוניברסיטה, רוב הסיכויים שלא ימצאו הזדמנות לקחת חופשה לפרק זמן של ארוך כל כך.

אבל לא תמיד המזרח הרחוק ודרום אמריקה הם הבחירה הנכונה; תלוי בעונה שבה הצעירים מסיימים את השירות הצבאי שלהם. כידוע, מזג האוויר והאקלים ביבשות מסוימות הם הפוכים לאלו שאופייניים בישראל, בחלקים מסוימים באירופה, בארצות הברית ומקומות נוספים. אם השתחררתם לפני מרץ, זה זמן מצוין להגיע לתאילנד ושכנותיה, שם הזמן המומלץ לטיולים הוא בין מרץ למאי. כמובן שעליכם לקחת בחשבון את הזמן שייקח לכם להשיג את הסכום הנדרש עבור הטיול- האם הצלחתם לחסוך משהו במהלך השירות הצבאי. האם אתם מתכוונים לקחת הלוואה? אולי השחרור היה מוקדם יותר ועבדתם עד היציאה לטיול?

כמה זה יעלה?

אם בוחרים יעדים שבהם המחייה זולה מאוד, טיולים לחו"ל אחרי צבא לתקופה של חודש עד שלושה חודשים מצריכים תקציב של בערך 30 אלף שקלים (לעתים זה כולל את הטיסה). הטיסה ליעד מרוחק תעלה לא פחות מ 2000 דולר, ואם בחרתם לינה בהוסטל או אפילו כמה ימים בשטח, תוכלו לחסוך הרבה כסף!

מי מכם שרוצה לעשות טיול באירופה באווירה עירונית, תקציב של 30 אלף שקלים יחזיק אותו לתקופה קצרה יותר בשל יוקר המחיה בערים הפופולאריות.

סידורים לפני הטיסה?

קחו בחשבון דרישות לויזות, חיסונים וכדומה. את אלו מומלץ לעשות לפני שמזמינים טיסות ו/או חדרים במלונות או הוסטלים.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here