הלוואות

116
0
SHARE

הלוואות

בעלי עסקים רבים ניזקקים כיום להלוואות על מנת לעמוד בלחצים העסקיים היומיומיים ובמטרה לשפר את מצבם הפיננסי. בשוק ישנן לא מעט אפשרויות הלוואה שונות.

ישראל כיום הינה מקום שאינו קל לעסקים קטנים ובינוניים ועל כן רבים מהם ניכנסים לעתים למחנק אשראי עקב תשלומים המבוססים על שוטף 60-120 או עקב רמות המיסוי ותשלומי העובדים הגבוהים יחסית.

על כן עסקים רבים מחפשים דרכים לקבלת הלוואות נוחות אם לתקופה קצרה במסגרת של הלוואת מעבר (גישור) או הלוואה לטוווח ארוך שתאפשר לעסק מרחב נשימה לערוך פעולות שונות ההכרחיות להתפתחות שלו ללא לחץ כספי בעורף ההנהלה.

הדרכים לקבלת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים היא כיום במספר פורמטים:

  • הלוואות בקרנות ממשלה – הלוואות אלו מאפשרות ריבית נמוכה עד אפסית ובד"כ מדובר על תקופת גרייס (עד לתחילת ההחזרים) של מספר חודשים. תהליך האורך מספר שבועות או חודשים עד לאישור.
  • הלוואות בנקאיות – הלוואות מהבנקים בהם מתנהל החשבון העיסקי. בדרך כלל מדובר בשערי ריבית של 4-8% אבל תמיד ניתן לנהל משא ומתן בעניין במטרה להוזיל את העלויות.
  • הלוואות מחברות הלוואה – הלוואות שוק אפור או חוץ בנקאיות. בדרך כלל ריבית גבוהה ומומלץ רק לטווחי זמן קצרים כגישור. מועברות מיידית ולעתים עם תקופת גרייס קצרה.

אם אתם בעלי בית עסק החייב הזרמה של כספים, יש לבחון טוב את כל החלופות ולבחור בזאת המתאימה לכם ביותר.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here