איך בונים אתר אינטרנט – השיעור המיוחד

177
0
SHARE

 

נכנסתי לכיתה והתלמידים ישבו חלקם על הכיסאות, חלקם על השולחנות ובעיקר עשו הרבה רעש. חלק הסתכלו עליי והפסיקו לדבר וחלקם התעלמו ממני לחלוטין. אף פעם לא התרגשתי מחוצפה של תלמידים. זו חלק מהרעה החולה של הדור החדש ואני מקלת אותה למרי בשלווה. נכנסתי בשקט לכיתה, נעמדתי מול הלוח וכתבתי בגדול על הלוח: "איך בונים אתר אינטרנט?" הסתובבתי לכיתה והמתנתי בסבלנות. גיליתי במהלך שנותיי כמורה שלעיתים דווקא תגובה רגועה ושקטה משיגה יותר תשומת לב וכבוד מאשר שימוש בכוח ואיומים. נעמדתי מול הכיתה כאשר מאחוריי התנוסס המשפט: "איך בונים אתר אינטרנט?" והמתנתי. תוך שניות כל התלמידים התיישבו בשקט והתחילו להצביע. נתתי לאחד מהם לדבר והוא הסביר שיש כל מיני פלטפורמות לבנות עליהן אתר אינטרנט והשאלה היא מה האתר בא להשיג. עוד הוסיף שבניית אתר אינטרנט אחד אינה דומה לאחרת ולכן לפני ששואלים איך בונים אתר אינטרנט צריך לשאול מה המטרה שרוצים להשיג באמצעות האתר.

האם מדובר בהגדלת מכירות – אז התשובה לשאלה איך בונים אתר אינטרנט תהיה עם דגשים מסוימים, לעומת זאת, אם המטרה היא הקניית מידע ופרסום קישור לכותבי מאמרים שונים, התשובה לשאלה איך בונים אתר אינטרנט תהיה עם דגשים אחרים. הייתי מאוד מרוצה מהתשובה שלו אבל רציתי לקבל עוד כמה תשובות מתלמידים נוספים. אחרי שהיו מספר תשובות רשמתי אותן בנקודות על הלוח וביצעתי סיכום בעל פה של מה שאמרו התלמידים. חזרתי על דברי התלמיד הראשון שאמר כי התשובה לשאלה איך בונים אתר אינטרנט תלויה במטרה שאנו שמים לנגד עיננו והדגשתי כי זו השאלה שאנחנו צריכים לשאת לנגד עיננו כל הזמן כאשר אנחנו פועלים על בניית אתר חדש.

בניית אתר ללא הבנת המטרה שלשמה הוא מגיע וללא חתירה למטרה זו, זו פעולה שהלכה למעשה היא לשחת זמן לריק ולא לפעול מתוך מטרה אשר רואה את הלקוח ושמה דגש על הצרכים שלו. החשיבות של עבודה לפי צרכי הלקוח היא על מנת להביא לתוצאות הרצויות בבניית האתר האינטרנט המושלם.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here